Proč nechodím ke kadeřníkovi?

tumblr_moyw0l5B3V1s86di7o1_500Vlasy si většinou stříhám sama doma. Ne proto, že bych chtěla ušetřit, nebo bych si snad myslela, že to dokážu lépe než kadeřník. Stříhám si je doma z několika jiných důvodů. Zhruba jednou za rok až dva mě ale popadne touha přeci jenom zajít k profesionálovi, kde se mi potom moje oprávněné důvody opět potvrdí.

Ke kadeřníkovi vždy přijdu s konkrétním požadavkem a celkem jasnou a srozumitelnou fotografií. Bez fotografie, nebo s pokynem “prostě nějak zkrátit” bych si to netroufla. Přesto vždy odcházím s úplně jiným účesem a střihem, než jsem jí popsala. Přesněji řečeno – vždy mám pocit, že mi za 800 Kč vlasy jen umyla a vyfoukala. Navíc kadeřnice na fotku v telefonu vždy jen krátce pohlédne, řekne “Jojo, jasný…” a začíná stříhat. To si to opravdu zapamatovala? Nechce se raději ještě na něco zeptat, nějak se ujistit? Nechce si fotografii raději vytisknout, přilepit na zrcadlo a podle ní stříhat? Vždy se utěším, že je to profesionálka a účesy si zkrátka asi pamatuje a má to v oku. Většinou ale nemá.

KOMUNIKATIVNÍ KADEŘNICE = POHROMA PRO INTROVERTA!

Další důvod se vztahuje k mé nesmělosti. Nejsem zkrátka typ, který dokáže s kýmkoliv a kdekoliv zabřednout do srdečného rozhovoru. Každému, kdo tuto vlastnost má, tiše závidím. Absolutně mě nenapadá téma, na které bych se s cizí kadeřnicí mohla bavit. Některé jsou chápavé a ihned pochopí, že mají tu čest s velkým introvertem, který si nepřišel popovídat.. Některé ale bohužel tohle berou jako výzvu mě rozmluvit a vybírají nejrůznější témata k hovoru.
,,A jak se o vlasy staráte?” Mám jí říct, že si je myji jednou týdně, protože víckrát to moje vlasy nepotřebují a tudíž to považuji za zbytečné? A co kdybych jí řekla, že nepoužívám žádné kondicionéry, ani balzámy, protože si myslím, že čím méně toho na vlasy napatlám, tím zdravější budou? Není to prohřešek něco takového říct v kadeřnictví?
,,A kde pracujete?” Mám jí říct, že jsem na mateřské? Protože ona evidentně není, takže se nemáme o čem bavit!
,,A jak často chodíte ke kadeřníkovi?” Ehm…
Nebo když v hrajícím rádiu hlasatelka zpráv pronáší nějakou smutnou zprávu. ,,No to je strašný, žejo?” Ano, také mě mrzí, že se příští týden ochladí, ale to je tak vše, co k tomu můžu říct.
Takže je jasné, že každý pokus o rozhovor skončí do jedné minuty.

Zhruba od poloviny stříhání už tuším, že se to opět schyluje k výsledku, který mě úplně nepotěší. Nedokážu ale říct, že nejsem spokojená, takže začínám pomalu vymýšlet univerzální hlášku, kterou jí odvětím, až se na konci zeptá: ,,Takže spokojená?”

7BjCu2wgwegx
(Když chcete účes “jako Demi Moore”, buďte si jistí, že kadeřnice vždy uslyší “Dudley Moore”…)

Úplně největší potupa ale je, když kadeřnice odhalí, že se stříhám sama. Je to pro ní asi něco jako když bych se svému lékaři svěřila, že jsem si sama vyoperovala slepé střevo. To se potom neobejde bez poznámek jako: “No je to vidět… tady to máte úplně křivý slečno… To nemůžete sama…” Cítím se potupně, ale ve skrytu duše vím, že další samoostříhání přijde asi bohužel zase brzo.

PLATÍM ZA TO, CO VŮBEC NEŽÁDÁM…

2frisco-hair-salon-1200-8

Vím, že spoustu lidí miluje ten pocit upravených a voňavých vlasů od kadeřníka. Mně to vadí. Nevím jak vám, ale mně kadeřnice moje vlny vždy pečlivě vyfouká do rovna, pro jistotu projede žehličkou, a pak natupíruje a přelakuje, takže si připadám jako Peggy Bundová ze Ženatý se závazky. Vlasy jsou sice na omak pevné a lesklé, ale nejsou to moje vlasy. Vždy, když máte po umytí vlasy až moc dokonalé, je to vlastně jen dokonalost na oko. Neznamená to, že vám kadeřník nebo šampon vlasy najednou zázračně “ozdravil”. Je to jako kdybyste na popraskanou zeď jen natřeli silnou omítku. A většinou když si je pak umyju a upravím doma svými přípravky, mám je pak ještě daleko horší, než dřív… Ale vysvětlujte tohle kadeřnici, která všemi těmi produkty na vlasy doslova žije! Mimochodem použila na mě celkem 6 vlasových přípravků! Šampon, kondicionér, balzám po umytí, dva různé spreje před vyfoukáním a závěrečný lak. Takže jsem v podstatě platila docela velkou sumu za služby, které jsem nepotřebovala a ani nepožadovala. Nezajímá mě, že kadeřnice umí použít správné přípravky, ale že umí slušivě ostříhat – buď podle přání zákazníka, nebo podle toho, co mu bude slušet.

Je dost možné, že mám zkrátka jen smůlu na kadeřnice, nebo jsem tak moc nesmělá, že se neumím ozvat, když je potřeba. Pokud ale znáte takový salón, kde splní všechny moje požadavky (které vlastně zase tak náročné nejsou, spíše naopak!), tak sem s ním!

 

8 thoughts on “Proč nechodím ke kadeřníkovi?”

 1. Vy mě mluvíte z duše! Mám to úplně stejně – jak o nucených rozhovorech (které nevyhledávám, ale občas se mi podaří se rozmluvit), tak o zbytných kosmetických přípravcích, tak o výsledném střihu. Mám pocit, že mě každá ostříhá stejně (hlavně ty husté vlasy sestříhat a “buďte ráda, že se vám to tak pěkně vlní”) a přitom já se v tomhle necítím jako já. Časem se chystám do Zelené hlavy v Olomouci, je to eko kadeřnictví, těm dám šanci, jinak ale taky tápu a nerada to řeším..

  Like

 2. :)) Tak to dost dobře znám. Jsem taky velký introvert a na takové ty nezávazné rozhovory o “ničem” vůbec nejsem. Trvalo mi dlouho, než jsem našla kadeřnici, která mi vyhovuje, jak z hlediska stříhání (taky mám radši spíš přirozenost), tak z hlediska toho, že chápe, že na žádné velké povídání nejsem. I když otázkám typu, jak se starám o vlasy a co používám za přípravky se nevyhnu 😀 Ale odpovídám popravdě i přesto, že kolikrát vidím ten nesouhlasný pohled. 😀 V čem můžu paní kadeřnici pochválit je to, že si najde čas na zkonzultování toho, co opravdu chci. Sama bych si na stříhání netroufla, mám s tím pár zkušeností 😀

  Budu se těšit na další zajímavé články 🙂

  P.

  Like

 3. Nedávno jsem u nás začala chodit do jednoho kadeřnictví Loreál. Od té doby, co mám na vlasech přeliv a všechny ty jejich přípravy, tak se mi vlasy začaly hrozně mastit, ale já si opravdu odmítám umývat hlavu každý den. A souhlasím, že když od kadeřnice přijdu, vlasy jsou úplně jiné a nepřirozené. Přijde mi, že jsem vlasy nikdy ještě neměla tak zničené. Jediné, co mi vyhovuje ke střih, ale to mě dokáže takto ostříhat každý. Takže uvažuji o změně.
  Můžu se zeptat, co na vlasy domu používáš? Děkuji

  Like

  1. Ano, také mám někdy pocit, že jedním jediným nesprávným produktem si vlasy zničím, začnou se rychleji mastit (naruší se jejich “samoúdržbový” proces) a musím si je potom mít častěji… já jsem se teď ustálila na šamponu Lush – Curly wurly.

   Like

 4. Nevím, odkud jste, ale tip bych rozhodně měla.
  Je to jen o kadeřníku. Jestli jste z Prahy, ale všude doporučuju Tomaše Szymika, Blok3.
  Zatím jediný kadeřník, který respektuje tvar obličeje, kvalitu vlasů, nerovná vlnité a naopak, já jsem typ umyla a šla… Ani fén nemám. Ale od něj to prostě vypadá vždycky super, i když s tim nic nedělám.
  Ted naposled jsem mu prostě jen krátce řekla, co bych tak chtěla a nechala ho at střihá. A příště udělám to samý!

  Like

 5. Dobrý den, na rovinu nejsem fanda bloggerů, nicméně dnes jsem narazila na váš YouTube kanál při hledání cvičení po porodu… V návaznosti na něj jsem se podívala i na váš blog a s čistým srdcem bych se pod většinu vašich článků podepsala! Možná pod všechny, ale zatím jsem je všechny nepřečetla… :-). Děkuji zejména za článek o šestinedělí…Mám za sebou úplně stejnou zkušenost jak s porodem, tak s následným oddělení šestinedělí jako vy a to v nemocnici v Příbrami.
  K tomuto článku…Měla jsem to vždy naprosto stejně dokud jsem nezačala chodit k Lucii Záhorové do https://draki.cz … Poradí, nenutí ke konverzaci a používá jen přírodní kosmetiku a barvy… Doporučuji!
  Závěrem tedy děkuji za úžasný blog a videa na YouTube. Už se těším, až si zítra znovu zacvičím. Hezký den!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s