Mám 10 000 odběratelů!

vlcsnap-2017-02-28-17h48m08s673Vlastně k dnešnímu dni 10 160. Pro někoho málo, pro mě hodně. YouTube Button za to nedostanu, ale já jsem spokojená. Podařilo se mi získat takovou oblibu i přesto, že nenatáčím vlogy nebo pranky, a moje cílová skupina rozhodně není dnešní YouTube mládež. Dodnes to nechápu… 

Když jsem v červenci 2015 vymýšlela jméno mého kanálu, neměla jsem kameru, dokonce ani žádný pořádný foťák, a nikdo mě neznal (kromě těch, co ke mě chodili do Tuchlovic cvičit jógu). Prvními odběrateli byl můj manžel a máma. Neuměla jsem stříhat a dva dny se učila s Windows Movie Maker. To až později jsem si na splátky koupila zrcadlovku a stáhla jsem si trochu sofistikovanější program. Moje první video je pro mě z dnešního pohledu příšerné, přesto ho na YouTube nechávám, protože je z nějakého důvodu nejoblíbenější. Po jeho vpuštění do světa jsem se bála reakcí a trnula u každého pípnutí emailu, že mi přibyl komentář. Byla jsem si téměř jistá, že mi budou lidi psát:

,,Jak můžeš předcvičovat jógu, když neuděláš ani stoj na hlavě?” ,,Jak můžeš natočit video jóga na hubnutí, když jsi tak tlustá?” ,,Máš k tomu vůbec licenci?”  

unnamedáByla jsem na to připravená, protože takový online svět přeci je – když jdete s kůží na trh, musíte počítat s kritikou. A často ne zrovna příjemnou. Za dva roky jsem měla jeden jediný takový komentář, který nakonec stejně skončil celkem příjemnou konverzací.

Vážně, 10 000 odběratelů je dost! Na počet obyvatel je to skoro jako čtyři celé Tuchlovice! (A ano, instalatéra znám osobně 🙂 ). Je to 10 000 lidí, co se rozhodli si mě pravidelně vpustit k sobě do obýváku a vydržet se mnou několik minut cvičit. Neustále přemýšlím o tom, proč to tak je – existuje přece spoustu daleko lepších jogínů. Spoustu instruktorů, kteří mají víc praxe než já, byli v Indii, znají sanskrt, učili se od skutečných guru… A čím dál tím víc mám dojem, že je to právě proto. Navíc mám pocit, že jediný způsob, jak nabýt úspěchu, je začínat vždy nezištně, nenásilně, skromně, jen tak sobě pro zábavu. Žádný prosperující podnikatel vám nikdy neřekne, že uspěl díky tomu, že si jako první sestavil skvělý business plán a dal spoustu peněz do reklamy. Vždycky vám odpoví něco jako:

,,Když mě prostě bavilo natáčet…” ,,Mě zkrátka hrozně chutnala zmrzlina…” ,,Já totiž ze srdce miluju vaření…” 

A mě prostě ze srdce baví dělat instruktorku. A k tomu ještě miluju natáčet a stříhat videa. Tak co jiného jsem taky mohla začít dělat? 🙂

Ještě jedna rada na závěr… Nevěřte nikomu, kdo vás chce odradit od činností, do kterých se chcete zrovna po hlavě vrhnout. Jsem přímo alergická na věty: ,,Tohle tě v Čechách neuživí.” ,,Tohle tě u nás na vesnici neuživí.” ,,To nebude šlapat, je tu moc velká konkurence.” ,,Tohle dneska nikoho nezajímá.” ,,Na tohle mají lidi dneska málo peněz.” Není to pravda! Žijeme v největším blahobytu, co jsme kdy žili. Můžeme si dopřát úplně cokoliv a také to chceme! Každé zboží si najde svého kupce, obzvlášť dnes, kdy je vše na dosah ruky. A i když se ve vaší hlavě zrodí jen zárodek myšlenky, jen drobné pomyšlení na něco, co chcete zrealizovat, udělejte to!

A díky, díky, díky! 

fb FACEBOOK

YouTube-icon-full_color   YOUTUBE

7448717958_1738735d85_b    INSTAGRAM