Mám 10 000 odběratelů!

vlcsnap-2017-02-28-17h48m08s673Vlastně k dnešnímu dni 10 160. Pro někoho málo, pro mě hodně. YouTube Button za to nedostanu, ale já jsem spokojená. Podařilo se mi získat takovou oblibu i přesto, že nenatáčím vlogy nebo pranky, a moje cílová skupina rozhodně není dnešní YouTube mládež. Dodnes to nechápu… 

Když jsem v červenci 2015 vymýšlela jméno mého kanálu, neměla jsem kameru, dokonce ani žádný pořádný foťák, a nikdo mě neznal (kromě těch, co ke mě chodili do Tuchlovic cvičit jógu). Prvními odběrateli byl můj manžel a máma. Neuměla jsem stříhat a dva dny se učila s Windows Movie Maker. To až později jsem si na splátky koupila zrcadlovku a stáhla jsem si trochu sofistikovanější program. Moje první video je pro mě z dnešního pohledu příšerné, přesto ho na YouTube nechávám, protože je z nějakého důvodu nejoblíbenější. Po jeho vpuštění do světa jsem se bála reakcí a trnula u každého pípnutí emailu, že mi přibyl komentář. Byla jsem si téměř jistá, že mi budou lidi psát:

,,Jak můžeš předcvičovat jógu, když neuděláš ani stoj na hlavě?” ,,Jak můžeš natočit video jóga na hubnutí, když jsi tak tlustá?” ,,Máš k tomu vůbec licenci?”  

unnamedáByla jsem na to připravená, protože takový online svět přeci je – když jdete s kůží na trh, musíte počítat s kritikou. A často ne zrovna příjemnou. Za dva roky jsem měla jeden jediný takový komentář, který nakonec stejně skončil celkem příjemnou konverzací.

Vážně, 10 000 odběratelů je dost! Na počet obyvatel je to skoro jako čtyři celé Tuchlovice! (A ano, instalatéra znám osobně 🙂 ). Je to 10 000 lidí, co se rozhodli si mě pravidelně vpustit k sobě do obýváku a vydržet se mnou několik minut cvičit. Neustále přemýšlím o tom, proč to tak je – existuje přece spoustu daleko lepších jogínů. Spoustu instruktorů, kteří mají víc praxe než já, byli v Indii, znají sanskrt, učili se od skutečných guru… A čím dál tím víc mám dojem, že je to právě proto. Navíc mám pocit, že jediný způsob, jak nabýt úspěchu, je začínat vždy nezištně, nenásilně, skromně, jen tak sobě pro zábavu. Žádný prosperující podnikatel vám nikdy neřekne, že uspěl díky tomu, že si jako první sestavil skvělý business plán a dal spoustu peněz do reklamy. Vždycky vám odpoví něco jako:

,,Když mě prostě bavilo natáčet…” ,,Mě zkrátka hrozně chutnala zmrzlina…” ,,Já totiž ze srdce miluju vaření…” 

A mě prostě ze srdce baví dělat instruktorku. A k tomu ještě miluju natáčet a stříhat videa. Tak co jiného jsem taky mohla začít dělat? 🙂

Ještě jedna rada na závěr… Nevěřte nikomu, kdo vás chce odradit od činností, do kterých se chcete zrovna po hlavě vrhnout. Jsem přímo alergická na věty: ,,Tohle tě v Čechách neuživí.” ,,Tohle tě u nás na vesnici neuživí.” ,,To nebude šlapat, je tu moc velká konkurence.” ,,Tohle dneska nikoho nezajímá.” ,,Na tohle mají lidi dneska málo peněz.” Není to pravda! Žijeme v největším blahobytu, co jsme kdy žili. Můžeme si dopřát úplně cokoliv a také to chceme! Každé zboží si najde svého kupce, obzvlášť dnes, kdy je vše na dosah ruky. A i když se ve vaší hlavě zrodí jen zárodek myšlenky, jen drobné pomyšlení na něco, co chcete zrealizovat, udělejte to!

A díky, díky, díky! 

fb FACEBOOK

YouTube-icon-full_color   YOUTUBE

7448717958_1738735d85_b    INSTAGRAM

 

6 thoughts on “Mám 10 000 odběratelů!”

 1. Moc krásně napsáno!
  Velké díky stojí i Vám, díky Vám jsem objevila jógu, to co mě baví a to díky čeho se cítím být víc uvolněná a mám o hodně pozitivnější pohled na svět. DĚKUJI!

  Like

 2. “Žijeme v největším blahobytu, co jsme kdy žili.” = přesně, veliká pravda, měli bychom to mít na paměti všichni každý den.
  Jinak já vás sleduji spíš z povzdálí.. narazila jsem na vás před necelými 2 roky, když jsem ujížděla na jogových videích Erin Motz a poohlížela se po české alternativě. Pak jsem otěhotněla.. a vy taky 🙂 je to takový příjemný souběh.
  Mějte se krásně!

  Like

 3. Milá Rózo, moc krásně napsaný článek. Úžasně motivující a upřímný. Věřím stejným hodnotám jako Vy. K Vašemu cvičení jsem se dostala na začátku roku, když jsem už jsem byla zoufalá z hledání cvičení jógy v mém okolí. (drahé, daleko, špatné časy…) A věděla jsem, že stejně chci cvičit skoro každý den, ne jednou za týden…Vaše lekce jsou nesmírně pozitivní (vyzařuje z Vás Vaše laskavá osobnost) a vše lidsky vysvětlujete. Oceňuji také pestrost videií, které mi velice vyhovují. Zacvičím si vždy takovou sestavu, na kterou se zrovna ten den cítím. (Což u skupinových lekcí nejde) Musím přiznat, že už ani žádné jiné instruktory na youtube nehledám. Začalo mě to tak bavit, že když z nějakého důvodu více dnů cvičit nemůžu, tak mě to štve. 🙂 Plánuju chodit přeci jen ještě na vedené lekce, ale jako zpestření (poopravení chyb, kterých se sama doma dopouštím) ke cvičení s Vámi. 🙂

  Like

 4. Děkuju Vám, take za to že mohu s Vámi cvičit taky z prace dom nemám nikdy cas ale ráno nebo večer si ráda s Vami vždy zacvičim!! a dlouho jsem Vaše jméno nebo nejaky kontakt hledala abych mohla cvicit vic a jen s Vami jak rikate vsechny holky co jinde dělají extremy trhají rekordy (co se tyce jogy) to vubec lidi nezajima libi se mi ze mam vzdy z ceho vybirat z vasich cvicení a hlavně se citím dobře že pro svoje tělo něco dělam a že mě to baví! nikdy mě cvičení nebavilo 😀 ale s Vámi je to uplna zabava podporujete nás všechny jen tím jak jste milá a laskava k nam DĚKUJU! 🙂

  Like

 5. Krásné dobré ráno. Je to zřejmě poprvé co reaguji do nějaké konverzace. Kladla jste si otázku proč Vás tolik lidí sleduje, odebírá. S mojí angličtinou mi nedělá problém cvičit podle anglického videa či dokonce jsem se v Brně v jednom studiu dostala na lekci, kterou vedla Australanka v anglickém jazyce. A přesto u Vás je to nějaké jiné. Lepší. Já osobně to přikládám Vašemu hlasovému projevu, který je opravdu natolik uklidňující a příjemný, že jen samotný poslech mi umí vykouzlit úsměv na rtech. Bohužel jsem se si povšimla možnosti jóga pobytu pozdě, nebudu mít tedy šanci zjistit zda takto úžasně působíte i osobně:D. Co se týče youtube a celého internetu jsme spíše znechucena. Obsah “úspěšého ” videa mě natolik připadá tak pokleslí, že považuji za nutnost reagovat a chválit, chválit a zase jenom chválit. Považuji Vás za skvělou instruktorku s krásnou štíhlou postavou. Děkuji Lucie

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s