Cvičím po porodu: 6. + 7. týden

vlcsnap-2016-10-05-12h44m07s156Je tu konec šestinedělí! Ne tedy že by se přes noc vše změnilo, ale už si připadám více jako člověk. Minulé dva týdny se nesly pouze ve znamení procházek s kočárem a velice jemným cvičením na posílení pánevního dna. Pochopila jsem, že šlo pouze o jakousi přípravu na opravdové cvičení a nastolení režimu a sebekázně. Takže je potřeba malinko přitvrdit. 

Už když jsem byla těhotná, přemýšlela jsem, jakým způsobem budu cvičit po porodu. Jestli začnu cvičit nějaké speciální cvičení, chodit do fitka, nebo podle Jillian Michaels. Nakonec jsem se rozhodla pro dvě jednoduché, ale pro mě zázračné aktivity: jógu a běh. Podle mě ideální kombinace.

BĚH NADEVŠE!

Doporučuji běhat. A doporučuji to úplně všem. Běh vyřeší nejen přebytečná kila, ale také stres z každodenní péče o dítě, pročistí hlavu a hlavně si ho můžete plně přizpůsobit samy sobě. Pokud jste nikdy neběhala, začněte prostě rychlochůzí a postupně zrychlujte. Jediná nevýhoda oproti cvičení v obýváku je ta, že s sebou dítě vzít nemůžete, a tak je potřeba sehnat hlídání. Ale 30 minut běhu bohatě stačí a tatínek na něj večer určitě rád dohlídne 🙂

tired-runner

DÁVEJTE SI MALÉ CÍLE

Asi se divíte, co vám v dnešním přemotivovaném světe radím. Ale je to tak, začněte s běháním opravdu pomalu. Pokud si myslíte, že napoprvé uběhnete 4 kilometry, dejte si za cíl 3 kilometry. Budete příjemně překvapená, pokud se vám povede více, a nebudete zklamaná, pokud dáte méně. Navíc vás požene dopředu motivace sama sebe překonat. Já jsem také začala na 3 kilometrech, před těhotenstvím jsem běhala tak 8 kilometrů, a pokud se na tuto metu dostanu třeba až za rok, budu šťastná! Navíc – pokud si dáte do těla hned napoprvé, bude vás druhý den neskutečně vše bolet a na běhání se vykašlete, to mi věřte.

  • Běhejte tak dvakrát týdně. Jednou možná bude málo, víckrát prozatím zbytečné.
  • Stáhněte si do telefonu aplikaci na běhání. Nemusí být jen na to, abychom po běhu náš výkon ihned sdíleli na facebook, ale může vás dobře motivovat. Třeba taková Strava vám z každého běhu vypočítá nějaký váš rekord, i kdyby to měl být třeba jenom nejrychleji zaběhnutý čtyři sta padesátý metr. Dobré aplikace jsou také Runtastic, nebo Endomondo.
  • Pořiďte si dobrou sportovní podprsenku! Víme proč, žejo? Bez ní bude totiž běh utrpením.
  • Hudba je základ. Bez ní si běhání nedovedu představit.
  • Pokud to s během budete myslet vážně, doporučuji si nastudovat tuto techniku běhu.

A to je do začátku vše. Stačí jenom vyběhnout!

STAVÍME OBVODOVÉ STĚNY

Minule jsme totiž stavěly základovou desku. Po dvou týdnech se posuneme dál a můžeme přidat malinko náročnější cviky na břicho. Pořád ale ještě nestavíme střechu s komínem, ale držíme se při zemi. Věřte mi, že pokud tuto etapu přeskočíte, problémů typu únik moči se nezbavíte.

Navíc sama na sobě pozoruji, že mě začínají z toho mateřství pěkně bolet záda. Ohýbání se nad dítětem, krmení, nošení (a to je pořád ještě malinké!). Následující cvičení v sobě tedy zahrnuje i cviky, které by na záda měly pomoci. A pokud se na problémy se zády chcete cíleně zaměřit, využijte toto video.

Pokud se vám to povede, cvičte opět klidně každý den. Za dva týdny naviděnou!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s